(Katedra Elektroenergetyki/Wydział Elektrotechniki i Automatyki , Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju Politechniki Gdańskiej w kadencji 2008–2012. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej (1977 r.) oraz Wydziału Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego (1982 r.), Dyrektor Generalny Górnictwa III–go stopnia (gazownictwo -2013 r.). Specjalista ds. energetyki kompleksowej (elektroenergetyka/ciepłownictwo/gazownictwo),współpracuje ściśle z samorządami i środowiskami gospodarczymi : Stowarzyszenie Elektryków Polskich , Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Izba Gospodarcza Gazownictwa, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Krajowa Izba Gospodarcza. Jest autorem lub współautorem 5 monografii, w tym dwóch podręczników , ponad 250 artykułów, referatów i komunikatów naukowych, posiada ponad 25 wdrożeń w przemyśle. Od  ponad 45 lat związany z Politechniką Gdańską, ale równolegle przez wiele lat pracował w przemyśle na stanowiskach kierowniczych, budując obiekty energetyczne w kraju i zagranicą. Pełnił szereg najwyższych stanowisk kierowniczych w przemyśle, szczególnie energetycznym(w zarządach i radach nadzorczych dużych firm energetycznych ).

Aktualnie Dyrektor Centrum Energetyki Jądrowej Politechniki Gdańskiej. Poza macierzystą uczelnią działał/działa jako:

-Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej (kadencja 2004/07;
-Wice-Prezes Zarządu polskiej afiliacji International Association for Energy Economics (USA);

-Członek Rad Programowych renomowanych czasopism naukowych:Gaz Woda i Technika Sanitarna, Energetyka.

Członkostwo w zespołach eksperckich :

Powołanie przez instytucje państwowe:

1.Członek Komitetu Strategicznej Myśli Gospodarczej (2013-2015)-

powołanie przez Wiceprezesa Rady Ministrów /Ministra  Gospodarki RP;

2. Członek  Zespołu Doradczego  ds. Mapy Drogowej Infrastruktury Badawczej, 2012-2015, powołanie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ;

3.Członek Zespołu Doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ds. związanych z udziałem w międzynarodowym programie lub przedsięwzięciu oraz z wykorzystaniem strategicznej infrastrukturze badawczej zlokalizowanej zagranicą, powołanie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego -aktualnie ;

4.Członek Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN , od 2003 do nadal ( czwarta kadencja), powołanie przez Prezesa PAN;

5.Członek Komitetu Sterującego ds. Obronności i Bezpieczeństwa Państwa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju  jako reprezentant sektora energetycznego / MON – aktualnie