(Katedra Elektroenergetyki/Wydział Elektrotechniki i Automatyki , Prorektor ds. Kształcenia i Rozwoju Politechniki Gdańskiej w kadencji 2008–2012. Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej (1977 r.) oraz Wydziału Ekonomiki Produkcji Uniwersytetu Gdańskiego (1982 r.), Dyrektor Generalny Górnictwa III–go stopnia (gazownictwo -2013 r.). Specjalista ds. energetyki kompleksowej (elektroenergetyka/ciepłownictwo/gazownictwo),współpracuje ściśle z samorządami i środowiskami gospodarczymi : Stowarzyszenie Elektryków Polskich , Izba Gospodarcza Ciepłownictwo Polskie, Izba Gospodarcza Gazownictwa, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Krajowa Izba Gospodarcza. Jest autorem lub współautorem 5 monografii, w tym dwóch podręczników , ponad 250 artykułów, referatów i komunikatów naukowych, posiada ponad 25 wdrożeń w przemyśle. Od ponad 45 lat związany z Politechniką Gdańską, ale równolegle przez wiele lat pracował w przemyśle na stanowiskach kierowniczych, budując obiekty energetyczne w kraju i zagranicą. Pełnił szereg najwyższych stanowisk kierowniczych w przemyśle, szczególnie energetycznym(w zarządach i radach nadzorczych dużych firm energetycznych ).
Aktualnie Dyrektor Centrum Energetyki Jądrowej Politechniki Gdańskiej. Poza macierzystą uczelnią działał/działa jako:
-Członek Polskiej Komisji Akredytacyjnej (kadencja 2004/07;
-Wice-Prezes Zarządu polskiej afiliacji International Association for Energy Economics (USA);
-Członek Rad Programowych renomowanych czasopism naukowych:Gaz Woda i Technika Sanitarna, Energetyka.
Członkostwo w zespołach eksperckich :
Powołanie przez instytucje państwowe:
1.Członek Komitetu Strategicznej Myśli Gospodarczej (2013-2015)-
powołanie przez Wiceprezesa Rady Ministrów /Ministra Gospodarki RP;
2. Członek Zespołu Doradczego ds. Mapy Drogowej Infrastruktury Badawczej, 2012-2015, powołanie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ;
3.Członek Zespołu Doradczego Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ds. związanych z udziałem w międzynarodowym programie lub przedsięwzięciu oraz z wykorzystaniem strategicznej infrastrukturze badawczej zlokalizowanej zagranicą, powołanie przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego -aktualnie ;
4.Członek Komitetu Problemów Energetyki przy Prezydium PAN , od 2003 do nadal ( czwarta kadencja), powołanie przez Prezesa PAN;
5.Członek Komitetu Sterującego ds. Obronności i Bezpieczeństwa Państwa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju jako reprezentant sektora energetycznego / MON – aktualnie